Darmowa dostawa od 200,00 zł

Resweratrol i leucyna – mocny duet

2020-03-13
Każdy, kto dąży do wymarzonej sylwetki, powinien zaznajomić się z tymi dwoma nazwami. Resweratrol i leucyna są bardzo skuteczne w pojedynkę, jednak dopiero po ich połączeniu powstaje prawdziwa potęga. Jak działa taka kombinacja? Kto w szczególności powinien zainteresować się włączeniem jej do diety? Odpowiadamy poniżej!

Razem czy osobno?

Rozgałęziony aminokwas (BCAA) zwany leucyną to substancja znana większości bodybuilderów. Przyczynia się ona do aktywacji kinazy mTOR, czyli enzymu, który umożliwia efektywne przybieranie na masie i sile. Dodatkowo składnik ten wpływa na utratę wagi i produkcję energii poprzez utlenianie kwasów tłuszczowych. Ten aminokwas jest wręcz spełnieniem marzeń osób dbających o sylwetkę. Z jednej strony znacznie przyspiesza tempo wzrostu mięśni, a z drugiej pozwala skutecznie chudnąć.

Potęga polifenoli - o resweratrolu słów kilka

Wiele osób przyjmuje ten naturalny antyoksydant, aby:
 • przyspieszyć regenerację organizmu,
 • spowolnić procesy starzenia się,
 • wesprzeć układ sercowo-naczyniowy.
Pozyskiwany ze skórek ciemnych winogron resweratrol jest w tym bowiem prawdziwym mistrzem. Wsparcie układu krążenia pozwala sportowcom realnie zwiększyć wytrzymałość i wydolność, a osobom z problemami zdrowotnymi zadbać o serce.

To jednak nie koniec korzystnego działania tego związku. Ostatnio dużo mówi się o jego właściwościach odchudzających. Polifenolowi z winogron przypisuje się korzystny wpływ na:
 • gospodarkę poziomu glukozy,
 • wzrost tempa utleniania kwasów tłuszczowych,
 • stymulację termogenezy.
Trzy powyższe właściwości sprawiają, że suplementację resweratrolem zaleca się w planie treningowym zakładającym spalanie tłuszczu. A co dzieje się, gdy moc wyciągu ze skórek winogron połączymy z leucyną?

Odchudzające uderzenie!

Mieszanka leucyny z polifenolami winogronowymi działa w wieloraki sposób. Spożywając te dwie substancje jednocześnie, zapewniamy sobie efekt:
 • szybszego przetwarzania większej ilości pożywienia w energię,
 • większego tempa spalania białej tkanki tłuszczowej,
 • efektywniejszego pozyskiwania energii z kwasów tłuszczowych,
 • lepszego wykorzystania przez mięśnie uwolnionej z pożywienia glukozy.
Takie działanie wynika z wpływu odchudzającego duetu na geny Sirt1 i Sirt3, enzym AMPK oraz receptor glukozy GLUT-4.

Połączenie resweratrolu i leucyny oddziałuje na wzrost ilości mitochondriów. Powoduje on także ich intensywniejszą pracę. Mitochondria to małe przetwórnie, które przekształcają spożywany pokarm w energię. Im jest ich więcej, tym mniej pożywienia odkłada się w formie zapasów – tkanki tłuszczowej. Wspomaga to także aktywacja receptora GLUT-4, który przeistacza uwolnioną glukozę w energię dla mięśni.

Jednak ta biochemiczna para to nie tylko sprzymierzeńcy osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Powinni zainteresować się nią także bodybuilderzy, którzy o swoim treningu myślą poważnie.

Resweratrol i leucyna a masa mięśniowa

Wiedzę o właściwościach, jakie mają te dwie substancje, warto wykorzystać także przy budowaniu masy. Jak to możliwe? Wystarczy do suplementacji dobrać trening nastawiony na zwiększanie obwodów.

Nowe włókna mięśniowe tworzą się o wiele szybciej dzięki przyjmowaniu leucyny. Wynika to z tego, że substancja ta to jeden z najbardziej anabolicznych aminokwasów BCAA dostępnych na rynku.

A jeśli dodamy do niej winogronowy polifenol, wspomagający regenerację tkanek, jeszcze bardziej przyspieszymy wzrost mięśni. Włączenie resweratrolu do suplementacji sprawia, że substancje odżywcze transportowane są do włókien w błyskawicznym tempie. Twoje bicepsy czy mięśnie czworogłowe staną się wrażliwsze na obecność glukozy we krwi, a zatem sprawniej będą ją wychwytywać i przetwarzać na energię i wzrost.

Inne korzyści

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, polifenole z winogron mają niezwykłą moc zatrzymywania procesu starzenia się organizmu. Dlatego właśnie warto włączać je do diety także w przypadku, gdy celem jest zadbanie o zdrowie i długowieczność. Właściwości leucyny i resweratrolu, z których skorzystają osoby nieaktywne, starsze i kontuzjowane to:
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia zapalenia mięśnia sercowego,
 • zapobieganie utracie masy mięśniowej,
 • wychwytywanie wolnych rodników,
 • szybsza regeneracja na wielu poziomach.
Sam polifenol to dla komórek organizmu element optymalizujący ich działanie. Dzięki niemu wszystkie składniki odżywcze z pożywienia i suplementów zostaną lepiej wykorzystane. Bez względu na to, czy mówimy o białku, witaminach, czy innych mikro- lub makroskładnikach.

W jakiej fazie treningu stosować to połączenie?

Korzystaj z dobrodziejstw tego duetu w ostatniej fazie treningu. Zapewni to maksymalne wykorzystanie jego dobroczynnego działania.

A po leucynę i resweratrol...

…zapraszamy do naszego sklepu z suplementami dla sportowców. Dzięki latom doświadczeń możemy zaoferować doskonale przyswajalne preparaty najwyższej jakości. Sprawdź aminokwasy BCAA oraz inne produkty, dzięki którym Twój wysiłek przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Polecane

BCAA Powder - 500g

BCAA Powder - 500g

54,00 zł brutto/1szt.1890 pkt.(108,00 zł / kg brutto)
pixelpixelpixelpixelpixelpixel