Darmowa dostawa od 200,00 zł

Jaka przedtreningówka będzie najlepsza?

2020-11-16
Jaka przedtreningówka będzie najlepsza?

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ciężarami, czy ćwiczysz już od wielu lat, z pewnością doskonale znasz to uczucie, gdy potrzebujesz zmuszać się do treningu, bo brakuje Ci sił i motywacji. W takich sytuacjach niezwykle pomocna jest dobra przedtreningówka. Jaka powinna być? Kiedy warto ją stosować? Tego oraz wielu innych ważnych kwestii dowiesz się z poniższego tekstu.

Czym jest przedtreningówka i kiedy po nią sięgać?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to odżywka, którą zażywa się przed wybraniem się na siłownię. Jej zadaniem jest chwilowe zwiększenie możliwości fizycznych, pobudzenie organizmu i nabranie motywacji do aktywności. Takie produkty sprawdzają się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i doświadczonych.

Ci pierwsi borykają się z problemem słabej wydajności, nieprzygotowanych mięśni i bardzo niskiej wytrzymałości. W takich przypadkach chęci do pracy nad sobą zazwyczaj nie brakuje, ale niełatwa aktywność ze sztangą potrafi szybko je ograniczyć. Wynika to ze słabości fizycznej. Nawet małe ciężary naprawdę mocno męczą, wywołują ból muskułów czy stawów. Najczęściej trzeba liczyć się też z zakwasami. Zażycie dobrej przedtreningówki może zredukować dyskomfort zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i po nich.

Jej stosowanie zalecane jest również doświadczonym sportowcom. Mięśnie przyzwyczają się do dostarczanych w trakcie treningu bodźców i przestają na nie reagować, czyli progres zatrzymuje się, siła nie wzrasta. W takiej sytuacji należy zwiększać intensywność wysiłku, czyli dokładać ciężaru. Co, jednak jeśli możliwości fizyczne nie pozwalają dorzucić więcej krążków na hantle?

Długotrwałe powielanie jednostek z tym samym obciążeniem mija się z celem. Zawodnik stoi wtedy w miejscu i nie może wyjść ze stagnacji. Często nawet dochodzi do spadku siły. Dlatego warto postawić na przedtreningówkę jako nieocenioną pomoc. Będzie ona wsparciem organizmu, doda zastrzyku energii oraz wytrzymałości mięśniowej, co pozwoli pracować z dużo większym ciężarem, a zatem rozwijać się, przełamać kryzys.

Jak działa tego typu odżywka?

Suplementy takie działają na kilku polach. Ich głównymi zadaniami są:

  • poprawa motywacji przed przystąpieniem do ćwiczeń;
  • zastrzyk energii potrzebnej do intensywnej pracy;
  • redukcja uczucia zmęczenia w trakcie treningu;
  • chwilowa poprawa sił i wytrzymałości pozwalających na odbycie efektywnej sesji na siłowni;
  • przyspieszenie regeneracji powysiłkowej.

Sięgając po dobrą przedtreningówkę, zyskujesz zatem wsparcie organizmu, co ułatwia podjęcie aktywności siłowej i wydolnościowej, zwiększa możliwości mięśni, zmniejsza stopień ich eksploatacji.

Składniki

Żeby jednak odżywka mogła spełnić swoje zadania, jakich się od niej oczekuje, musi zawierać pewne mikroskładniki i substancje. Co powinna mieć w swoim składzie najlepsza przedtreningówka? Niezwykle istotna jest funkcja pobudzająca, która zachęca do wykonywania ćwiczeń i zapewnia wysokie pokłady energetyczne.

Dlatego w dobrych przedtreningówkach zazwyczaj znajduje się kofeina w wysokim stężeniu, minimum 70 g na jedną przyjmowaną porcję. W najefektywniejszych suplementach dostępne są także wyciągi z guarany oraz tauryny. Są one znane na całym świecie jako niezwykle skuteczne pobudzacze dające dużo energii.

Co więcej, pomagają one transportować kreatynę do mięśni (kolejny istotny składnik odżywki, który najczęściej występuje w postaci jabłczanu). To właśnie ten związek odpowiada za wzrost siły przekładający się na możliwość ćwiczenia z większym obciążeniem i na wyższej intensywności. Kreatyna redukuje uczucie zmęczenia podczas wysiłku, a także przyspiesza proces regeneracji.

Dzięki temu występuje mniejsze ryzyko wystąpienia zakwasów i wzrasta szansa, że następnego dnia będziesz w stanie wykonać kolejny trening. Suplementacja tego związku zapobiega też zachodzeniu procesu katabolizmu, czyli rozkładu tkanki mięśniowej.

Właściwą pracę muskułów zapewni również podwyższenie poziomu magnezu. Dobra przedtreningówka musi zatem dostarczać ten cenny pierwiastek. Dzięki niemu mięśnie zyskują stabilność elektrostatyczną, nie drżą, stają się wytrzymalsze. Preparat powinien zawierać też dużo witamin. Najważniejsze są te z grupy B i E. Korzystnie wpływają one na kondycję układów odpornościowego oraz nerwowego, co z kolei poprawia motywację do trenowania, zapewnia dobre samopoczucie.

Oczywiście nie może zabraknąć dawki aminokwasów, które stanowią budulec muskułów, ale także przyczyniają się do stworzenia w organizmie optymalnych warunków dla syntezy białek oraz przyrostów mięśniowych. Są to przede wszystkim cytrulina, argulina i tyrozyna.

Jaka jest najlepsza przedtreningówka dla osób początkujących i doświadczonych?

Inne produkty zdadzą egzamin w przypadku amatorów, a po odmienne powinni sięgnąć stali bywalcy siłowni. Jaka jest najlepsza przedtreningówka dla nowicjuszów? Taka, która pobudza, lecz nienadmiernie. Zadaniem suplementu jest wsparcie organizmu, ma on otrzymać pewną pomoc, ale nie wolno wskoczyć na zbyt wysokie obroty. Jeżeli wcześniej nie brałeś żadnych przedtreningówek, nie możesz postawić na silne odżywki. Wybierz łagodną wersję. Polecamy preparat Blade 2.0.

Początkujący muszą stopniowo przyzwyczajać się do pobudzania zewnętrznego. Rozpoczęcie od zbyt silnej suplementacji mogłoby zakończyć się bardzo dużym wzrostem ciśnienia, zaburzeniem pracy serca i innymi niebezpiecznymi objawami, które nie tylko uniemożliwiłyby wykonanie ćwiczeń, ale również mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dobra, łagodna przedtreningówka powinna mieć jedną substancję czynną lub kilka, ale w znacznie mniejszych dawkach. W poleconym powyżej produkcie znajdują się kofeina, tauryna i guarana. Jednak ich stężenie nie jest tak wysokie, jak w mocnych odpowiednikach.

Dla porównania w wersji łagodnej stężenie kofeiny w jednej porcji wynosi 125 mg, podczas gdy w tej o intensywnym działaniu aż 1333 mg. Jeśli jesteś doświadczony i potrzebujesz znaczącej stymulacji, wybierz odżywkę Preworkout Blade.

Podsumowanie

Uprawianie sportów siłowych jest wymagającym wyzwaniem. Często sesje zamieniają się w męczarnię, walkę z olbrzymim bólem i brakiem energii oraz z ograniczeniami, jakie stawia organizm. Nierzadko niezbędne jest zastosowanie dobrej przedtreningówki, która pozwala przebrnąć przez kryzysowe momenty. Najlepsze produkty tego typu znajdziesz w naszym sklepie.

Polecane

Preworkout BLADE - 500g

Preworkout BLADE - 500g

69,00 zł brutto/1szt.2415 pkt.(138,00 zł / kg brutto)
BLADE 2.0 - 200g

BLADE 2.0 - 200g

49,00 zł brutto/1szt.1715 pkt.(245,00 zł / kg brutto)
pixelpixelpixelpixelpixelpixel