Darmowa dostawa od 200,00 zł

Jaka przedtreningówka dla fighterów?

2020-04-27

Intensywne sporty walki takie jak boks oraz MMA wymagają odpowiednich predyspozycji fizycznych. Przede wszystkim fighter powinien mieć wydajny układ sercowo-naczyniowy, ponieważ dobra wytrzymałość jest podstawą w tej dyscyplinie. Aby poprawić swoją wydajność i móc osiągać zadowalające wyniki, warto też stosować specjalne suplementy przedtreningowe. Które z nich są najlepsze dla fighterów? Zapraszamy do lektury!

Wytrzymałość w sportach walki

Zdolność przenoszenia tlenu przez mięśnie jest niezwykle ważna w sportach walki. Jeśli są słabo natlenione, możesz odczuć spadek wydajności. Aby zwiększyć ten parametr, trzeba zwykle włożyć w to wiele konkretnej pracy i poświęcenia. Z pewnością jednak przyczyni się to do ogólnej poprawy zdrowia. Posiadanie dużych zasobów energii jest niezwykle ważne dla każdego walczącego. Bez tego żaden zawodnik nie znokautuje swojego przeciwnika. Połączenie siły i prędkości ma ogromny wpływ na moc ciosu. Jak poprawić swoje wyniki w walce za pomocą przedtreningowych suplementów dla fighterów? Przede wszystkim należy pamiętać, że nie zastąpią one odpowiednio zbilansowanej diety. Jednak ich stosowanie z pewnością nie jest bez znaczenia.

BCAA, co to jest?

Aminokwasy rozgałęzione lub inaczej BCAA to leucyna, izoleucyna i walina. Nie mogą one być wytwarzane przez organizm, dlatego należy je suplementować. BCAA nie są przetwarzane w wątrobie, ale ich metabolizm zachodzi bezpośrednio w mięśniach. Składniki te pozwalają na wzrost syntezy białek. Spowalniają ich rozkład podczas aktywności fizycznej.

Co więcej, zdolność anaboliczna BCAA powoduje utrzymanie dodatniego bilansu azotowego, co umożliwia naprawę i odbudowę włókien mięśniowych. Zastosowanie tych substancji przed treningiem pozwoli Ci ochronić swoją masę mięśniową. W sportach walki suplement ten ma szczególne znaczenie, ponieważ poprawia wydolność tlenową oraz wspiera szybszą regenerację, dzięki czemu umożliwia częstsze i intensywniejsze treningi.

Kreatyna - zwiększ swoją wydajność

Kreatyna jest znaną, często stosowaną przez sportowców substancją. Naturalnie występuje w organizmie. W większości znajduje się w mięśniach szkieletowych w postaci fosforanu. Składnik ten odgrywa ważną rolę w uwalnianiu energii z trójfosforanem adenozyny. Kreatyna musi jednak być przyjmowana ze szczególną uwagą, a porcja od 3 do 5 g dziennie jest wystarczająca.

Kofeina - pobudzająca, ale nie tylko

Kofeina jest alkaloidem z rodziny metyloksantyn, który występuje w wielu roślinach i produktach spożywczych. Jest to substancja popularna na całym świecie z uwagi na swoje energetyzujące właściwości. Stosowanie kofeiny, trenując sporty walki, daje mnóstwo korzyści, takich jak:

  • poprawa sprawności fizycznej i umysłowej,
  • skrócenie czasu reakcji, 
  • zmniejszenie uczucia zmęczenia i senności,
  • wzrost poziomu dopaminy w mózgu.

Badania wykazały, że suplementacja tej substancji zwiększa uczucie przyjemności i zmniejsza ból. Obserwacja tych efektów tłumaczy popularność kofeiny.

Łatwo zatem zrozumieć, że wydłużenie czasu reakcji oraz zmniejszenie uczucia zmęczenia i bólu są atutami fighterów. Kofeina zwiększa możliwości osoby uprawiającej sporty walki. Jeśli szukasz suplementu, który doskonale sprawdzi się przed treningiem, skorzystaj z oferty sklepu internetowego Blade Supplements.

Podsumowanie

Wybierając odpowiednie suplementy diety, fighterzy są w stanie znacznie wpłynąć na swoją wydajność w trakcie treningów. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz już, jakie wspomagacze najlepiej sprawdzą się przed wysiłkiem fizycznym. Warto jednak pamiętać, że najważniejsza jest systematyczność w treningach, a także odpowiednio zbilansowana dieta.

Polecane

Preworkout BLADE - 500g

Preworkout BLADE - 500g

69,00 zł brutto/1szt.2415 pkt.(138,00 zł / kg brutto)
BLADE 2.0 - 200g

BLADE 2.0 - 200g

49,00 zł brutto/1szt.1715 pkt.(245,00 zł / kg brutto)
Preworkout BLADE - 500g

Preworkout BLADE - 500g

69,00 zł brutto/1szt.2415 pkt.(138,00 zł / kg brutto)
pixelpixelpixelpixelpixelpixel